Saunamaja ostmise ABC ehk millest alustada?

Saunahooned on käinud sajandeid eestlaste majapidamiste juurde ning saunas käimine on meie kultuuripärandi osa. Saun on olnud ka koht, kus peale pesemise ka lõõgastuda ja muredest vabaneda. Seetõttu armastavad eestlased omada isiklikke saunu.

Enne saunamaja soetamist on aga tarvis teha veidi eeltööd. Tähtis ost peab olema läbimõeldud otsus. Ja kuna aasta 2023 on Eestis Sauna aasta, siis teen postituse selle kohta, millest alustada sauna ostmist.

Enne sauna ostmist tuleb mõelda läbi järgmiste küsimuste vastused:

  1. Millist tüüpi sauna soovin?
  2. Kui palju inimesi peaks sauna korraga mahtuma?
  3. Kui suur on mu sauna soetamise eelarve?
  4. Kuhu ma kavatsen sauna  paigutada? Kas veoautoga pääseb sellele kohale ligi?
  5. Milline peaks olema saunamaja disain – tünnisaun, ovaalsaun, munasaun?
  6. Millised peaksid olema saunamaja lisavarustused? Kas soovin lisavarustust nagu suuremat veepaaki, eesruumi või hoopis terrassi koos eletrivalmidusega?
  7. Millisest puidust peaks saun olema valmistatud?

Kui need küsimused on vastatud, võib hakata valima sobivat sauna.

Sauna puhul on on väga oluline selle mahutavus.  Kui plaanid kasutada saunamaja pere või väikese sõprade ringiga, siis piisab tavaliselt paarile-kolmele inimesele mõeldud saunast. Kui aga soovid korraldada suuremaid saunaõhtuid. siis tuleb valida suurem saun.

Lisaks inimeste arvule tuleb arvestada ka võimalike erivajadustega. Näiteks kui sauna kasutajate hulgas on eakaid või liikumisraskustega inimesi, siis tuleks valida saun, kus on piisavalt ruumi, toetuspunkte ja lihtne ligipääs, et kõik saaksid mugavalt ja ohutult liikuda.

Samuti on väga oluline sauna valmistamiseks kasutatud puitmaterjal. Hästivalitud puit tagab sauna ilmastikukindluse, pika kasutusea ning alati ühtemoodi hea leili.

Meie Arel Plussis kasutame oma saunade valmistamisel kõrgekvaliteedilist ja vastupidavat termotöödeldud puitu, mis on eriti sobiv põhjamaisesse kliimasse. Termotöödeldud puidust valmistatud saunamajad on ka keskkonnasõbralikumad, kuna termotöötlus ei kasuta kemikaale ega kahjusta keskkonda. 

Termotöötlus on puidu töötlemise viis, mille käigus kuumutatakse puitu spetsiaalsetes ahjudes ilma õhu juurdevooluta temperatuuril kuni 200°C. See protsess muudab puidu omadusi ja muudab selle stabiilsemaks ja vastupidavamaks. 

Termotöödeldud puit sobib  saunamajade ehitamiseks ideaalselt, kuna see talub hästi saunale iseloomulikku kõrget õhuniiskust ja temperatuuri. Samuti ei eralda termotöödeldud puit niiskust ega vaiku, mis võivad põhjustada hingamisprobleeme ja allergiat. 

Kuigi termotöödeldud puidust saunamajad võivad olla natuke kallimad kui muust puitmaterjalist saunamajad, muudab neisse investeerimise tasuvaks nende keskmisest pikem kasutusiga.

Erilist tähelepanu tasub pöörata aga kerisele. Selle tüüp ja suurus mõjutavad saunaelamust otseselt. Kerise võimsus ja suurus peavad olema vastavuses sauna suurusega.

Tänapäeval on levinud kas puu- või elektrikerised. Puukeris on traditsiooniline variant, kuid nõuab rohkem vaeva ja tähelepanu. Elektrikerisega saunu on lihtsam kasutada, kuid need võivad tarbida korraga palju elektrit.

Kui olete otsustanud meie saunade kasuks, võtke ühendust kontaktivormi kaudu. 

Saunade transportimisel kasutame usaldusväärsetest koostööpartneritest transpordiettevõtteid. Paigaldustööd teeme kiirelt ja kvaliteetselt, et saaksite nautida oma uut sauna võimalikult kiiresti.

Arel PLus OÜ – Parima ja mõnusaima leiliga saun!*

Raul Uibopuu

*kliendi tagasiside põhjal

cover-background

Võtke meiega ühendust või küsige personaalset pakkumist Arel PLUS saunale!

    Ardi Kaljusaar

    Juhatuse liige: müük, finants